Logo MSK CzestMAN

Miejska Sieć Komputerowa CzestMAN

Obraz nawiązujący do progrmu Statistica

Oprogramowanie STATISTICA dla wszystkich pracowników i studentów
Politechniki Częstochowskiej

W związku z zakupem akademickiej licencji typu Site License oprogramowania Statistica uprzejmie infromujemy, że pracownicy i studenci naszej Uczelni mogą uzyskać dostęp do najnowszej wersji oprogramowania STATISTICA z dodatkowymi pakietami: Zestaw MAPY oraz Zestaw PLUS.

Licencja jest ważna do 31 marca 2025 r.


NOWE KLUCZE INSTALACYJNE

Uwaga: Statistica w wersji 13 i nowszej nie jest kompatybilna z Windows XP i 2003 Server. Statistica w wersji 13 może być instalowana na systemie Windows 7 i nowszym, oraz ich odpowiednikach serwerowych. Użytkownikom korzystającym jeszcze ze Statistica 12.5 na systemach Windows XP i 2003 Server zalecamy przedłużenie działania tej wersji, gdyż instalacja najnowszej wersji Statistica 13 na tych starych systemach nie jest możliwa.

Linki do pobrania instalatora oprogramowania Statistica pobierz wersję PL, pobierz wersję ENG

UWAGA - Linki do pobrania instalatora będą aktywne po zalogowaniu!!!

Wszystkie obecnie realizowane zamówienia na Statistica, w tym przedłużenia, podlegają warunkom właściwym dla produktów TIBCO Software określonym w umowie licencyjnej dostępnej pod adresem https://terms.tibco.com/#end-user-license-agreement .

Instalacja Zestawu PLUS, Zestawu Mapy

Instalację Zestawów należy przeprowadzić z odrębnego instalatora pobierz zestawy. Po instalacji dodatku należy zapisać na dysku komputera (najlepiej w folderze instalacyjnym Zestawów analitycznych – domyślnie jest to folder C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne) odpowiedni plik licencji o nazwie License.xml w zależności od zainstalowanej wersji Statistica (jednostanowiskowa lub sieciowa) – plik dostępny u koordynatorów wydziałowych. Następnie uruchamiamy Statistica – podczas uruchamiania programu Statistica należy wskazać plik License.xml zapisany uprzednio w folderze C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne. Jeśli Statistica nie zapyta o wskazanie pliku licencji, wówczas po uruchomieniu Statistica w menu wchodzimy do np. Zestaw Plus -> O programie, w przywołanym oknie klikamy „Wczytaj plik licencji” i wskazujemy plik License.xml zapisany uprzednio w folderze C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne.


NOWE KLUCZE INSTALACYJNE WERSJI SIECIOWEJ

Klucze instalacyjne wersji sieciowej dostępne są w MSK CzestMAN. W celu uzyskania dostępu do kluczy instalcyjnych prosimy o kontakt mailowy: marcin.wozniak@pcz.pl


KARTA REJESTRACYJNA

Każdy użytkownik przed zainstalowaniem lub przedłużeniem oprogramowania powinien wypełnić kartę rejestracyjną zamieszczoną na pod linkiem: KARTA REJESTRACYJNA .
Wypełnienie formularza rejestracyjnego wymaga posiadania konta w domenie pcz.pl.
Informacje w niej zawarte będą przesyłane do StatSoft Polska (w celu rejestracji użytkownika) i do administratora licencji w naszej uczelni (w celu weryfikacji czy dany użytkownik jest osobą uprawnioną do korzystania z programu).PRZEDŁUŻENIE DZIAŁANIA STATISTICA

Aby przedłużyć działanie aktualnie zainstalowanego oprogramowania Statistica, należy użyć nowych plików licencji - dostępnych na naszej stronie po zalogowaniu oraz postępować zgodnie z instrukcją:

Przedłużenie Zestawu Mapy
a) Dotyczy programów Statistica 12.5 i 13.1:

Aby przedłużyć działanie Zestawu Mapy należy użyć pliku licencyjnego License12.5-13.1.xml
Plik należy skopiować do katalogu, w którym zestaw jest zainstalowany (domyślnie C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne).

Jeżeli po skopiowaniu pliku licencyjnego i uruchomieniu Statistica, Zestaw Mapy nadal nie będzie działać, wówczas należy wybrać w Statistica menu
Narzędzia -> Makro -> Dodatki (w przypadku wstążki Podstawowe -> Makro -> Dodatki), zaznaczyć "Zestawy Analityczne" i kliknąć "Przeinstaluj".

Po podmianie pliku licencji, w programie Statistica oprócz Zestawu Mapy będzie widoczny również Zestaw PLUS, który oferuje znacznie szerszą funkcjonalność.

b) Dotyczy programów Statistica 13.3:

Aby przedłużyć działanie Zestawu Mapy należy użyć załączonego pliku licencyjnego License13.3.xml.
Plik należy skopiować do katalogu, w którym zestaw jest zainstalowany (domyślnie C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne).

Dodatkowo po skopiowaniu pliku licencyjnego License13.3.xml należy uruchomić oprogramowanie Statistica, w menu wchodzimy do Zestaw Mapy -> O programie, w przywołanym oknie klikamy „Wczytaj plik licencji” i wskazujemy plik License13.3.xml zapisany uprzednio w folderze C:\Program Files\StatSoft\Zestawy analityczne.

Po podmianie pliku licencji, w programie Statistica oprócz Zestawu Mapy będzie widoczny również Zestaw PLUS, który oferuje znacznie szerszą funkcjonalność.


Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.StatSoft.pl gdzie można znaleźć wiele interesujących informacji o programach z rodziny Statistica i analizie danych.